Würzburg – cesta dobrodružství, poznání a „učení“

25. února 2013 v 20:33 | BROTHER |  WÜRZBURG

Aneb z vesnice - přes velkoměsto - do Evropy
Je to už více než rok, co jsem se rozhodl, že si vyzkouším studovat v zahraničí. Ani už nevím, jestli to byl můj vlastní nápad. Všichni kolem mě šíleli s jazyky a já si připadal, že vlastně pořádně neumím ani česky. Celý okruh mých schopných, blízkých přátel už někde studoval a mluvil plynně minimálně jedním jazykem. Tak jsem si řekl, že to taky zkusím.
Myslím, že jsem ani dlouho nevybíral školu, kterou bych chtěl studovat, jelikož moje kamarádka se zrovna vrátila ze studia v německém Würzburgu, kde rok studovala a byla tím zcela nadšená. Posedlý jejími skvělými historkami, jsem vzal do ruky tužku a papír a vyplnil přihlášku. Pak už to šlo docela rychle, napsat životopis v němčině, motivační dopis, propočítat studijní průměr a dostavit se na pohovor. Všechno do sebe krásně zapadalo. Až na ten pohovor, kde se projevilo, že vlastně pořádně neumím ani německy ani anglicky. "Takže ideální kandidát!" Asi jako každý, kdo se chystá poprvé vyjet do zahraničí na delší dobu. Ale nakonec mě vzali.
Takže přátele, v této rubrice Würzburg byste časem mohli najít nějaké mé foto a zážitky z mých studií. Tak se těšte, snad již brzy.
Zde jsem našel docela krásnou fotku: Würzburgská Rezidence v noci - nevím proč, ale nejvíce se mi líbí ten stoupající kouř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 brotherasister brotherasister | Web | 25. února 2013 v 22:49 | Reagovat

jeeee hezkyyyy!!
SISTER

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama